امروز پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ مصادف با Thursday 22 March 2018
خانه فرهنگ و هنر هرمزگان
منو اصلی
352 بار
۰ دیدگاه
ذخیره کن
ارسال کن
کپی کن
بزرگ
  
کوچک

تجمع ۱۰۰ نفر از مهندسین بومی شرکت نفت ستاره خلیج فارس در مقابل مجلس+تصاویر

تجمع ۱۰۰ نفر از مهندسین بومی شرکت نفت ستاره خلیج فارس در مقابل مجلس+تصاویر

تجمع ۱۰۰ نفر از مهندسین بومی شرکت نفت ستاره خلیج فارس در مقابل مجلس+تصاویر

تجمع ۱۰۰ نفر از مهندسین بومی شرکت نفت ستاره خلیج فارس در مقابل مجلس+تصاویر

تجمع ۱۰۰ نفر از مهندسین بومی شرکت نفت ستاره خلیج فارس در مقابل مجلس+تصاویر
تجمع ۱۰۰ نفر از مهندسین بومی شرکت نفت ستاره خلیج فارس در مقابل مجلس+تصاویر
شناسه خبر : 54848 | سرویس : اخبار برگزیده , اخبار ویژه دوشنبه ۱۳ شهریور, ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۱

صبح امروز بیش از 100 نفر از مهندسین شرکت نفت خلیج فارس در مقابل مجلس تجمع کردند و خواستار قرارداد مدت معین شدند.

به گزارش فرهنگ کده، صبح امروز بیش از ۱۰۰ نفر از مهندسین بومی شرکت نفت خلیج فارس در مقابل مجلس تجمع کردند و خواستار قرارداد مدت معین شدند.

در سال ۹۲ شرکت نفت خلیج فارس در آگهی در روزنامه بازار کار درخواست جذب ۲۰۰ نیرو کرد که تعداد ۱۰۰ از بومی های هرمزگان در ۵ فروردین سال گذشته دعوت به کار شدند که بعد از یک سال کار در شرکت ۱۱ شهریور ماه سال جاری اخراج شدند.
م.ح ، یکی از مهندسی اخراجی شرکت نفت خلیج فارس در حاشیه تجمع‌کنندگان در مقابل مجلس در گفتگوی تلفنی با خبرنگار فرهنگ کده ، اظهار کرد:  در سال ٩٢ در آزمون شرکت نفت خلیج فارس شرکت کردیم که در سال گذشته طی سه دوره از ۵ فروردین تا ۸ فروردین سال ۹۵  تعداد ۱۰۰ نفر از بومیان هرمزگان دعوت به کار شدیم.
وی بیان کرد: بیش از یک سال کار در شرکت و به دلیل تغییر مدیریتی و به بهانه گذراندن دوره آموزش ما را اجبار به پیوستن به پیمانکار اویکو که بهره بردار شرکت می کنند یا می گویند اخراج هستید که در ۱۱ شهریور سال جاری از ورود ما به شرکت ممانعت کردند.
وی با اشاره به اینکه آزمون های استخدامی را بی اعتبار نکنیم ؛ تصریح کرد: قرارداد ما در حال حاضر مدت موقت است که خلاف قانونمی باشد و باید قرارداد مدت معین ببندند، ما خواستار بستن قرارداد به مدت معین با شرکت نفت ستاره خلیج فارس هستیم.
بیانه مهندسین اخراجی از شرکت نفت خلیج فارس

اخیرا، آقای ضیاءالدین فائق، مدیر حراست پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس مصاحبه‌ای با خبرگزاری ایلنا انجام داده است که حاوی نکات مبهم، دور از واقعیت و ناگفته هایی است که این نوشته از طرف نیروهای جذب شده آزمونی سال ۱۳۹۲، در پاسخ به ادعاها و موارد مطرح شده توسط ایشان می باشد.

جناب آقای ضیاءالدین فائق پیش و بیش از آنکه مشاور مدیر عامل باشد، در واقع مدیر حراست پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس می‌باشد که همزمان با آغاز مدیر عاملی آقای مرتضی امامی به این مقام منصوب شده است و در این مدت نیز به شیوه‌های مختلف سعی در تهدید و ارعاب نیروهای آزمونی برای انتقال دائم به پیمانکار راه انداز شرکت نفت ستاره خلیج فارس (شرکت اویکو) داشته است و حتی در بعضی موارد آنها را تهدید به برچسب زنی از جمله ایجاد آشوب و ارتباط با رسانه های بیگانه و معاند و دارای مشکل امنیتی، نموده است.
آقای فائق در بخشی از مصاحبه گفته اند:” تعداد حدود ۹۰ نفر در آزمونی به صورت کارآموز جذب شده اند که اکنون دوره آموزشی خود را می‌گذرانند. ستاره خلیج فارس تا قبل از افتتاح فاز اول در پروژه بوده است بنابراین هیچ نیرویی نمی‌توانست به طور رسمی در آن فعالیت کند زیرا نیروها آموزش خاصی ندیده‌اند و بعد از افتتاح فاز یک و همزمان با ورود مدیر عامل جدید سیاست بر این شد که دوره آموزشی این افراد شروع و تکمیل شود.”
آقای فائق خود می‌داند که دوره آموزشی این نیروها طبق نامه مدیر عامل وقت (پیوست) در تاریخ ۳۱/۱/۱۳۹۶ به پایان رسیده است و بعد از آن، این نیروها باید روی چارت سازمانی قرار می‌گرفتند. این اصرار آقای فائق مبنی براینکه این نیروها دوره آموزشی خود را می‌گذرانند، مشخص نیست به خاطر چه دلیل یا دلایلی می‌باشد. در ضمن، همزمان با افتتاح فاز یک پالایشگاه در اردیبهشت ماه سال جاری توسط رییس جمهور محترم، دوره آموزشی این نیروها نیز به پایان رسیده است و بنابراین آنها می‌بایست بر روی چارت سازمانی و به عنوان نیروی بهره بردار برای همین فاز قرار می‌گرفتند، کما اینکه آماده سازی واحد ۱۸ از فاز ۱ نیز بر عهده همین نیروها بوده است. نکته دیگر اینکه مدیر عامل حال حاضر (آقای مرتضی امامی) که جزو هیئت مدیره بوده است و مطمئنا در روند جذب، آموزش و به کارگیری این نیروها نیز بوده است، چرا در طی یکسال گذشته، این سیاست‌های جدید (انتقال به اویکو) را به این نیروها ابلاغ نکرده بود و در برابر وعده و وعیدهای مدیران قبلی اقدامی نکرده بود؟ آقای فائق گویا از روند آموزشی این نیروها اصلا خبر ندارد و نمی‌داند که این نیروها آموزش حین کار دیده‌اند که در واقع یک نوع مدل آموزشی است که در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی به رسمیت شناخته شده است و حتی به طور مثال در شرکت‌هایی نظیر پتروشیمی امیرکبیر و پتروشیمی رازی در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر و پالایشگاه قدیم بندر عباس و … همین سیاست اجرا شده است، آنهم نه به مدت ۶ ماه، بلکه این مدت در پتروشیمی امیر کبیر برای پذیرفته شدگان سال ۹۳، حدود دو هفته و برای پذیرفته شدگان سال ۹۵، فقط ۳ ماه و در همین پالایشگاه بندر عباس که در همسایگی شرکت نفت ستاره خلیج فارس می باشد برای پذیرفته شدگان آزمون سال ۹۴ فقط دو ماه بوده است. نکته دیگر اینکه، حتی اگر آموزشی هم لازم باشد -که قطعا در صنعت نفت باید تا آخرین لحظه خدمت و در پایان ۳۰ سال نیز آموزش دید- باید در حین کار و توسط خود شرکت کارفرما باشد، نه توسط یک شرکت پیمانکار و آنهم به صورت مورد کاملا عجیب و غریب انتقال نیرو!!!. آنهم زیر نظر شرکت پیمانکاری که حتی امکانات سخت افزاری برای آموزش هم ندارد!!!
در مواردی که یک شرکت نیروهای خود را برای آموزش به شرکت های دیگر می فرستد، به صورت موقت و مامور ولی با قرارداد مستقیم با خود شرکت اصلی می‌فرستد و آنهم زیر نظر شرکت‌های معتبر در زمینه آموزش مانند پتروشیمی فن آوران و یا پالایشگاه اصفهان، تهران و ….، نه شرکتی مانند اویکو که نه اداره آموزش دارد، نه نفرات متخصص برای آموزش و نه ساختمانی برای آموزش و نه دیگر امکانات سخت افزاری!!!
آقای فائق در بخش دیگری از مصاحبه گفته‌اند: ” این افراد در کنار پرسنل اویکو هم دوره آموزشی طی می‌کنند و هم دیسیپلین هایی که پالایشگاه بر اساس چارت طراحی کرده، اشغال می‌کنند بعد از دوره آموزش، اویکو از محیط خارج می شود و همین نیروها جایگزین می‌شوند.”
آقای فائق هیچ اشاره‌ای نمی‌کند که این نیروها در اویکو زیر نظر چه کسی و با چه کیفیتی و تا چه زمانی و با چه حق و حقوقی آموزش ببیند و به موارد مبهم و کلی گویی اشاره می‌کنند، در حالیکه شخص مدیر عامل حتی حاضر نیست یک نامه ماموریت به خدمت در اختیار تک تک افراد قرار دهند و به یک نامه کلی بسنده کرده اند که در آن به جزئیات هم هیچ اشاره‌ای نشده است! نکته دیگر اینکه آقای فائق در چندین جلسه که با این نیروها داشته است، شخصا حاضر نیست هیچ تضمینی به این نیروها بدهد که اویکو آنها را اخراج نکند و دوباره در آخر سال ۹۸ به شرکت نفت ستاره خلیج فارس برگردند. از دیدگاه نیروهای آزمونی که برحق هم می باشد، رفتن زیر نظر پیمانکار دقیقا مساوی با اخراج می‌باشد چون شرکت اویکو که نیروهای آن در بهترین حالت ” با رزومه و مصاحبه” جذب شده‌اند می تواند این نیروها را به راحتی مرخص کند و اعلام کند به آنها نیازی ندارد! نکته دیگر اینکه طبق گفته های مدیر عامل، این نیروها تا پایان سال ۱۳۹۸ زیر نظر اویکو- آنهم با حقوق بسیار ناچیز که همیشه هم با تاخیر چندین ماهه و به صورت ناقص پرداخت می شود- آموزش ببیند و در پایان سال ۹۸ از بین این نفرات و نفرات اویکو حدود ۱۰۰۰ نفر جذب می شوند که خود این اظهار نظر چندین اشکال عمده دارد:
تا پایان سال ۱۳۹۸، دوره آموزشی این افراد سه سال و نیم خواهد بود! در حالیکه طبق عرف، حداکثر مدت آموزش در نفت ۶ ماه می‌باشد و تا ۱۸ ماه بعد از آن فرد کلیه حق و حقوق خود را دریافت می‌کند و حتی سمت وی هم مشخص می‌شود و روی چارت سازمانی قرار می‌گیرد، در حالیکه فقط پستی که مسئولیت داشته باشد، نمی‌گیرد.
این نفرات از بین ۶۰۰۰ نفری که برای آزمون سال ۱۳۹۲ ثبت نام کرده بودند، طی آزمون کتبی و مصاحبه‌های تخصصی، عقیدتی، سیاسی و … پذیرفته شده‌اند که بسیاری از همین نیروهای اویکو نیز در آن آزمون حضور داشته‌اند. چه دلیلی وجود دارد که این ۹۷ نفر دوباره پالایش شوند؟! در ضمن، این نیروها در دوره مدیریت قبلی نیز، در خود پالایشگاه و قبل از اتمام دوره ۶ ماهه آموزشی چندین بار مورد آزمون‌های مختلف قرار گرفتند.
آیا اینکه در پایان سال ۱۳۹۸ قرار است ۱۰۰۰ نفر از نفرات اویکو که قطعا بسیاری از آنها تجارب بسیاری ارزشمندی نیز دارند، فقط بر اساس یک آزمون داخلی و احتمالا نظرات شخصی، جذب شرکت نفت ستاره خلیج فارس شوند، (با فرض اینکه همه گفته‌های مدیر عامل حال حاضر برای آن موقع هم صحیح باشد) تضییع حقوق بقیه جوانان این مرز و بوم نخواهد بود؟ آیا نباید استعدادها و توانایی‌هایی آنها نیز در محک بوته آزمایش گذاشته شود؟ آیا همه جوانان ایرانی در شرکت اویکو خلاصه می شوند؟!
آقای فائق در بخش دیگری از سخنان خود گفته‌اند: “این افراد به دلیل سن کم و تجربه کم در حوزه انرژی و بی‌توجهی به رفتارهای سازمانی تصور اخراج شدن را داشته اند اما در واقع اتفاق خاصی نیفتاده است.”
آیا ایشان از توانایی و تجربه بسیاری از نفرات اویکو خبر دارد؟ کسانی که بعد از حضور در پالایشگاه و طی کردن دوره دو هفته‌ای HSE، توسط مسئولان اویکو و با یک بی سیم به سایت فرستاده شده‌اند و در این مدت اشتباهات بسیاری نیز داشته‌اند و کسی هم نیست که پاسخگو باشد؟ آیا آقای فائق از تجربه کاری بسیاری از نفرات آزمونی که حتی در مواردی جزو نیروهای رسمی پالایشگاه و شرکت‌های پتروشیمی خود بوده‌اند، خبر دارد؟ آیا آقای فائق می‌داند که هدف از برگزاری آزمون جذب نفراتی است که بالاترین تعهد را به شرکت داشته باشند و احساس کنند شرکت متعلق به خودشان و در واقع خانه خودشان می باشد، تا بر کار نفرات پیمانکار همانند اویکو نظارت کنند؟ آیا ایشان می‌خواهد این چشم نظارتی کور شود؟
آقای فائق از رفتار سازمانی صحبت می‌کند، اما در مورد رفتارهای غیر سازمانی از جمله “قطع کردن فیس زدن این نیروها در شرکت مادر، پشت در نگه داشتن این نیروها و ممانعت از ورود آنها به شرکت، حکم فوری تخلیه کمپ، عدم ارسال سرویس و ماشین برای این نیروها در کمپ و سایر مناطق شهری و …، فقط با یک تلفن و بدون نامه رسمی، آنهم در روز تعطیل جمعه!” هیچ صحبتی به میان نمی‌آورد. چرا مجموعه مطبوع آقای فائق حاضر نیست حتی یک نامه رسمی با سربرگ شرکت نفت ستاره خلیج فارس برای حکم مامور به خدمت به این نفرات و یا معرفی نامه رسمی برای هر یک از نفرات صادر کند؟ چرا آقای فائق در مورد اینکه حراست پالایشگاه در روز جمعه با این نفرات آزمونی تماس گرفته است و اعلام نموده است که باید تا ساعت ۶ عصر امروز جمعه (روز تعطیل کاری)! به امور اداری شرکت اویکو مراجعه نمایید تا فیس و حضور و غیاب شما تعریف شود، صحبتی به میان نمی‌آورد؟ چرا در مورد تماس تلفنی پشتیبانی پالایشگاه (که خود در مرخصی می‌باشد) با امور کارکنان، برای قطع کردن فیس و حضور و غیاب این نیروها صحبتی نمی‌کند؟! آیا از دیدگاه آقای فائق انجام کارهای اداری بدون نامه کتبی، با تلفن و به صورت شفاهی به صورتی که در آینده به راحتی بتوان آنرا کتمان کرد، جزو رفتار سازمانی می‌باشد؟!
آقای فائق در بخش دیگری گفته‌اند: “وی همچنین این نکته را متذکر شد که البته اینها رسمی نیستند و قراردادشان نیز تا ۳۱ شهریور است و قبل از این هم قراردادی بوده اند، ضمن اینکه قرار مدیرعامل قبلی هم این بود که به شرکت بهره بردار پالایشگاه که اکنون اویکو این مسئولیت را دارد، اضافه شوند.”
ایشان در اینجا به آگهی استخدام که در روزنامه های کثیر الانتشار سال ۱۳۹۲ منتشر شده بود
(پیوست) و در آن قرارداد مدت معین ذکر شده است، هیچ اشاره‌ای نمی‌کند. همچنین از موضوع اصلی که نوع قرار داد می‌باشد و اینکه با کدام شرکت (نفت ستاره خلیج فارس یا اویکو) باشد طفره می‌رود. در ضمن مدیریت قبلی چندین راه پیشنهاد کرده بود که فقط یکی از آنها مامور به اویکو برای آموزش ۶ ماهه بدو استخدام بوده ( در حالیکه قراداد این نفرات همچنان با شرکت نفت ستاره خلیج فارس باشد، و نه انتقال دائم و مادام العمر به اویکو تحت عنوان آموزش!!! که در واقع با اخراج تفاوتی ندارد) که در همان زمان و در همان لحظه هم ایشان و هم مدیر عملیات وقت پالایشگاه، مهندس دادور، این قضیه را منتفی دانستند و تاکید کردند آموزش زیر نظر نفرات خبره خود پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس انجام خواهد گرفت و قرارداد هم به صورت مستقیم با شرکت مادر خواهد بود که چنین نیز شد. از آقای فائق خواهشمندیم حداقل در این موارد امانت را رعایت نمایند.
آقای فائق در ادامه گفته اند: ” این افراد دوره آموزشی را طی می‌کنند و بعد از آن همزمان با اینکه بخش قابل بهره‌برداری به ما بر می‌گردد، مجددا به شرکت باز خواهند گشت، البته طی این مدت ممیزی می‌شوند و در دوره آموزشی تخصصی بررسی می‌شوند و اگر نیرویی توانمند نباشد و قادر به انجام وظیفه نباشند و یا از نظر نظم و انضباط و کار سازمانی به نقطه مورد نظر ما نرسد طبعا آن شرکت به ما اعلام می‌کند که نمی‌تواند در این پوزیشن قرار گیرد اما در کل چیزی به عنوان اخراج نداریم. طبیعی است در مرحله‌ای هم به نقطه‌ای برسند که شرایط لازم را احراز نکرده باشند و ممکن است ترک همکاری صورت گیرد اما در رابطه با کل این افراد صدق نمی کند.”
این اصرار عجیب آقای فائق مبنی بر “کارآموز بودن” و “در دوره آموزشی بودن این نفرات” مشخص نیست بر چه اساسی می باشد و چه تفکری پشت آن خوابیده است! خود ایشان هم قطعا می‌داند که دوره کارآموزی این نفرات در تاریخ ۳۱/۱/۱۳۹۶ و بر طبق بند ۵ نامه مدیر عامل وقت که به پیوست می‌باشد به پایان رسیده است و بعد از آن باید در چارت سازمانی قرار می‌گرفتند. در ضمن این نفرات هم قبل از جذب و هم بعد از جذب از چندین فیلتر آزمون و مصاحبه تخصصی و عمومی گذشته‌اند و چه دلیلی دارد با نفرات اویکو که در بهترین حالت از طریق رزومه و مصاحبه جذب شده اند، دوباره پالایش و فیلتر شوند، آنهم توسط ساز و کاری که به گفته خود آقای فائق در همین مصاحبه، شرکت اویکو مشخص می‌کند و نتیجه هم که قطعا مشخص است: اخراج نفرات آزمونی!!!
نکته دیگر اینکه در حالیکه شرکت نفت ستاره خلیج فارس به ۱۰۰۰ نفر نیروی بهره‌بردار نیاز دارد، چرا در طی دو سال آینده به جذب ۹۰۰ نفر باقی مانده اقدام نکند؟ چرا باید این ۹۷ نفر به شرکت اویکو منتقل شوند و بعد از دو سال، ۱۰۰۰ نفر از بین این ۹۷ نفر و نفرات اویکو انتخاب شوند؟ چرا بقیه جوانان این مرز و بوم که جزو شرکت اویکو نیستند حق این را نداشته باشند که در بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی خاورمیانه، شانس استخدام و تامین آینده خود و خانواده شان را امتحان کنند؟ آیا همین تبعیض‌ها باعث هر چه بیشتر شدن پدیده شوم “فرار مغزها” نخواهد شد؟ این تصمیم تیم مدیریت جدید بسیار عجیب و غریب و بهت آور می باشد و قطعا با آینده و سرنوشت این ۹۷ نفر و بقیه جوانان مستعد و محق این سرزمین بازی خواهد کرد.
در ادامه باز هم ایشان بر آموزش تاکید می‌کند و می‌گوید: ” اکنون نیز اتفاقی که افتاده این است که ما از امکانات آموزشی برخوردار نیستیم در حالی که اویکو این کار را می‌کند، طبیعی است که در این شرکت عملیات راه اندازی را یاد بگیرند.”
آقای فائق می‌گوید ما امکانات آموزش نداریم، آیا ایشان از امکانات آموزشی شرکت اویکو خبر دارد؟ آیا اصلا شرکت اویکو نفرات متخصص کافی برای آموزش دارد؟ آیا سازمان، ساختار و اداره آموزشی دارد؟ آیا اصلا سابقه و اسم و رسم آموزشی دارد؟ قطعا آقای فائق اگر جوابی هم برای این سوالات داشته باشد، مبهم و به صورت کلی گویی خواهد بود.
آقای فائق در بخش آخر مصاحبه تصریح می‌کند: ” در حال حاضر در بخش راه اندازی شده حدود ۵۰۰ نفر و در بخش پروژه نیز بالغ بر چند هزار نفر کار می‌کنند و کارآموزان در قسمت راه اندازی شده مشغول می‌شوند، البته ما غیر از حدود ۹۰ نفر یاد شده، ۱۱۰ نفر نیز فراخوان کرده و به اویکو معرفی کرده‌ایم و اکنون بدون هیچ حاشیه‌ای مشغول به کارند.”
این ۵۰۰ نفر که آقای فائق اشاره می‌کند، نه در بخش راه اندازی بلکه در واقع نیروی کانستراکشن می‌باشند که عده‌ای از آنها نیز از طریق رابطه و ضابطه و آشنا جذب شده اند و از همه مزایا هم برخوردار هستند، اما آقای فائق و تیم مدیریت جدید دیواری کوتاهتر نفرات آزمونی پیدا نکرده‌اند، اگر چه زمزمه‌هایی به گوش می رسد که این ۵۰۰ نفر هم باید در اختیار یک شرکت مشاور که در آینده ای نزدیک جذب خواهد شد، قرار بگیرند.
در ادامه، ایشان باز هم اصرار بسیار عجیب و غریبی ب
ر کلمه “کارآموزان” دارند، گر چه در صنعت نفت همه نفرات برای همیشه باید در حال آزمودن و یاد گرفتن باشند، ولی معلوم نیست آقای فائق از این واژه چه منظوری دارند!
آقای فائق در مورد ۱۱۰ نفر ذخیره و تعهدات قانونی شرکت به آنها بهتر است به آگهی استخدام (مورد ۹، بند ۱۱) که به پیوست می باشد مراجعه نماید. اگر چه همین نفرات هم فرزندان همین مرز و بوم می‌باشند و با حقوق ناخالص کمتر از یک میلیون و پانصد هزار تومان، آنهم در شرایط کاری سخت و گرمای طاقت فرسای جنوب، استخدام شده‌اند و شنیده شده که از شرایط و آینده کاری خود راضی و مطمئن نیستند و درصدد هستند تا هر طور شده به صورت قرارداد مستقیم با شرکت نفت ستاره خلیج فارس در آیند و نه قرارداد با اویکو، همان طور که حق آنها می‌باشد و حتی تصمیم مدیریت قبلی نیز همین بوده است و در آخر، متاسفانه جمله آخر آقای فائق ” اکنون بدون هیچ حاشیه‌ای مشغول به کارند.” دیدگاه امنیتی ایشان را نسبت به مسائل بوجود آمده بوضوح نشان می دهد.
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
انتهای پیام/ی

لینک مطلب : http://www.farhangkade.ir/?p=54848


 • Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
 • مطالب مرتبط با مطلب
  دیدگاه کاربران

  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه فرهنگ و هنر هرمزگان در وب منتشر خواهد شد.

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  ارسال دیدگاه



  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

  آخرین اخبار

  برای دهمین بار متوالی بخش تخت هرمزگان لرزید

  برای دهمین بار متوالی بخش تخت هرمزگان لرزید

  برای دهمین بار متوالی بخش تخت هرمزگان لرزید

  برای دهمین بار متوالی بخش تخت هرمزگان لرزید
  برای دهمین بار متوالی بخش تخت هرمزگان لرزید

  مشکلی به نام کمبود سرویس بهداشتی عمومی در پایتخت اقتصادی کشور/استفاده گردشگران از سرویس‌های بهداشتی هتل‌ها

  مشکلی به نام کمبود سرویس بهداشتی عمومی در پایتخت اقتصادی کشور/استفاده گردشگران از سرویس‌های بهداشتی هتل‌ها

  مشکلی به نام کمبود سرویس بهداشتی عمومی در پایتخت اقتصادی کشور/استفاده گردشگران از سرویس‌های بهداشتی هتل‌ها

  مشکلی به نام کمبود سرویس بهداشتی عمومی در پایتخت اقتصادی کشور/استفاده گردشگران از سرویس‌های بهداشتی هتل‌ها
  مشکلی به نام کمبود سرویس بهداشتی عمومی در پایتخت اقتصادی کشور/استفاده گردشگران از سرویس‌های بهداشتی هتل‌ها

  از آتش سوزی در انبار قیر تا کشته شدن تعداد زیادی بر اثر تصادف با شتر و واژگونی اتوبوس دانش‌آموزان هرمزگانی

  از آتش سوزی در انبار قیر تا کشته شدن تعداد زیادی بر اثر تصادف با شتر و واژگونی اتوبوس دانش‌آموزان هرمزگانی

  از آتش سوزی در انبار قیر تا کشته شدن تعداد زیادی بر اثر تصادف با شتر و واژگونی اتوبوس دانش‌آموزان هرمزگانی

  از آتش سوزی در انبار قیر تا کشته شدن تعداد زیادی بر اثر تصادف با شتر و واژگونی اتوبوس دانش‌آموزان هرمزگانی
  از آتش سوزی در انبار قیر تا کشته شدن تعداد زیادی بر اثر تصادف با شتر و واژگونی اتوبوس دانش‌آموزان هرمزگانی

  از قلعه اسرار آمیز بندرعباس تا قلعه‌ای در خلیج فارس که هر روز سرخ‌تر می‌شود+تصاویر

  از قلعه اسرار آمیز بندرعباس تا قلعه‌ای در خلیج فارس که هر روز سرخ‌تر می‌شود+تصاویر

  از قلعه اسرار آمیز بندرعباس تا قلعه‌ای در خلیج فارس که هر روز سرخ‌تر می‌شود+تصاویر

  از قلعه اسرار آمیز بندرعباس تا قلعه‌ای در خلیج فارس که هر روز سرخ‌تر می‌شود+تصاویر
  از قلعه اسرار آمیز بندرعباس تا قلعه‌ای در خلیج فارس که هر روز سرخ‌تر می‌شود+تصاویر

  از آبشارهای سبز سر به فلک کشیده تا غاری با نقش و نگارهای رمز آلود+تصاویر

  از آبشارهای سبز سر به فلک کشیده تا غاری با نقش و نگارهای رمز آلود+تصاویر

  از آبشارهای سبز سر به فلک کشیده تا غاری با نقش و نگارهای رمز آلود+تصاویر

  از آبشارهای سبز سر به فلک کشیده تا غاری با نقش و نگارهای رمز آلود+تصاویر
  از آبشارهای سبز سر به فلک کشیده تا غاری با نقش و نگارهای رمز آلود+تصاویر

  از جاده های بی نشان تا تابلوهایی که راهنمایی نمی کنند+عکس

  از جاده های بی نشان تا تابلوهایی که راهنمایی نمی کنند+عکس

  از جاده های بی نشان تا تابلوهایی که راهنمایی نمی کنند+عکس

  از جاده های بی نشان تا تابلوهایی که راهنمایی نمی کنند+عکس
  از جاده های بی نشان تا تابلوهایی که راهنمایی نمی کنند+عکس

  پیاده روی اجباری در خیابان های بندرعباس/کاسبانی که معابر را به نام خود سند زده اند!

  پیاده روی اجباری در خیابان های بندرعباس/کاسبانی که معابر را به نام خود سند زده اند!

  پیاده روی اجباری در خیابان های بندرعباس/کاسبانی که معابر را به نام خود سند زده اند!

  پیاده روی اجباری در خیابان های بندرعباس/کاسبانی که معابر را به نام خود سند زده اند!
  پیاده روی اجباری در خیابان های بندرعباس/کاسبانی که معابر را به نام خود سند زده اند!

  اینجا زمین شخم نیست، جاده جاسک-بشاگرد است / وصله پینه هایی که تمامی ندارد!+تصاویر

  اینجا زمین شخم نیست، جاده جاسک-بشاگرد است / وصله پینه هایی که تمامی ندارد!+تصاویر

  اینجا زمین شخم نیست، جاده جاسک-بشاگرد است / وصله پینه هایی که تمامی ندارد!+تصاویر

  اینجا زمین شخم نیست، جاده جاسک-بشاگرد است / وصله پینه هایی که تمامی ندارد!+تصاویر
  اینجا زمین شخم نیست، جاده جاسک-بشاگرد است / وصله پینه هایی که تمامی ندارد!+تصاویر

  فروش بنزین توسط دست فروش ها در سطح شهر برازنده نیست/کمبود جایگاه عرضه سوخت در بندرعباس

  فروش بنزین توسط دست فروش ها در سطح شهر برازنده نیست/کمبود جایگاه عرضه سوخت در بندرعباس

  فروش بنزین توسط دست فروش ها در سطح شهر برازنده نیست/کمبود جایگاه عرضه سوخت در بندرعباس

  فروش بنزین توسط دست فروش ها در سطح شهر برازنده نیست/کمبود جایگاه عرضه سوخت در بندرعباس
  فروش بنزین توسط دست فروش ها در سطح شهر برازنده نیست/کمبود جایگاه عرضه سوخت در بندرعباس

  سردشت؛ شهری که کتابخانه عمومی ندارد/تدبیر فرهنگی به بشاگرد نرسید

  سردشت؛ شهری که کتابخانه عمومی ندارد/تدبیر فرهنگی به بشاگرد نرسید

  سردشت؛ شهری که کتابخانه عمومی ندارد/تدبیر فرهنگی به بشاگرد نرسید

  سردشت؛ شهری که کتابخانه عمومی ندارد/تدبیر فرهنگی به بشاگرد نرسید
  سردشت؛ شهری که کتابخانه عمومی ندارد/تدبیر فرهنگی به بشاگرد نرسید

  بحران بی آبی از یک سو و هدر رفت آب از شبکه آبرسانی از سوی دیگر/همتی برای ترمیم لوله های شکسته نیست+تصاویر

  بحران بی آبی از یک سو و هدر رفت آب از شبکه آبرسانی از سوی دیگر/همتی برای ترمیم لوله های شکسته نیست+تصاویر

  بحران بی آبی از یک سو و هدر رفت آب از شبکه آبرسانی از سوی دیگر/همتی برای ترمیم لوله های شکسته نیست+تصاویر

  بحران بی آبی از یک سو و هدر رفت آب از شبکه آبرسانی از سوی دیگر/همتی برای ترمیم لوله های شکسته نیست+تصاویر
  بحران بی آبی از یک سو و هدر رفت آب از شبکه آبرسانی از سوی دیگر/همتی برای ترمیم لوله های شکسته نیست+تصاویر

  نمایش تئاتر «آهو بر مدار آتش» در حاجی آباد+تصاویر

  نمایش تئاتر «آهو بر مدار آتش» در حاجی آباد+تصاویر

  نمایش تئاتر «آهو بر مدار آتش» در حاجی آباد+تصاویر

  نمایش تئاتر «آهو بر مدار آتش» در حاجی آباد+تصاویر
  نمایش تئاتر «آهو بر مدار آتش» در حاجی آباد+تصاویر

  بشاگرد، شهری بدون فرهنگسرا و اداره ارشاد/اعلام‌ آمادگی شهرداری برای احداث فرهنگسرا و شانه خالی کردن مسئولان فرهنگی!

  بشاگرد، شهری بدون فرهنگسرا و اداره ارشاد/اعلام‌ آمادگی شهرداری برای احداث فرهنگسرا و شانه خالی کردن مسئولان فرهنگی!

  بشاگرد، شهری بدون فرهنگسرا و اداره ارشاد/اعلام‌ آمادگی شهرداری برای احداث فرهنگسرا و شانه خالی کردن مسئولان فرهنگی!

  بشاگرد، شهری بدون فرهنگسرا و اداره ارشاد/اعلام‌ آمادگی شهرداری برای احداث فرهنگسرا و شانه خالی کردن مسئولان فرهنگی!
  بشاگرد، شهری بدون فرهنگسرا و اداره ارشاد/اعلام‌ آمادگی شهرداری برای احداث فرهنگسرا و شانه خالی کردن مسئولان فرهنگی!

  فروش آب به بهای بشکه نفت خام/اداره آب روستائیان بندر خمیر را نقره داغ کرد+تصاویر

  فروش آب به بهای بشکه نفت خام/اداره آب روستائیان بندر خمیر را نقره داغ کرد+تصاویر

  فروش آب به بهای بشکه نفت خام/اداره آب روستائیان بندر خمیر را نقره داغ کرد+تصاویر

  فروش آب به بهای بشکه نفت خام/اداره آب روستائیان بندر خمیر را نقره داغ کرد+تصاویر
  فروش آب به بهای بشکه نفت خام/اداره آب روستائیان بندر خمیر را نقره داغ کرد+تصاویر

  از مدفون شدن ۱۰ روستا زیر شن های روان تا خانه تکانی در میان ریزگردها/وقتی اعتبارات قطره چکانی دولت چاره ساز نیست+تصاویر

  از مدفون شدن ۱۰ روستا زیر شن های روان تا خانه تکانی در میان ریزگردها/وقتی اعتبارات قطره چکانی دولت چاره ساز نیست+تصاویر

  از مدفون شدن ۱۰ روستا زیر شن های روان تا خانه تکانی در میان ریزگردها/وقتی اعتبارات قطره چکانی دولت چاره ساز نیست+تصاویر

  از مدفون شدن ۱۰ روستا زیر شن های روان تا خانه تکانی در میان ریزگردها/وقتی اعتبارات قطره چکانی دولت چاره ساز نیست+تصاویر
  از مدفون شدن ۱۰ روستا زیر شن های روان تا خانه تکانی در میان ریزگردها/وقتی اعتبارات قطره چکانی دولت چاره ساز نیست+تصاویر

  نبود امکانات رفاهی در کانون‌های گردشگری هرمزگان/وقتی زیرساختهای گردشگری اسیر بی توجهی مسئولان می شود+تصاویر

  نبود امکانات رفاهی در کانون‌های گردشگری هرمزگان/وقتی زیرساختهای گردشگری اسیر بی توجهی مسئولان می شود+تصاویر

  نبود امکانات رفاهی در کانون‌های گردشگری هرمزگان/وقتی زیرساختهای گردشگری اسیر بی توجهی مسئولان می شود+تصاویر

  نبود امکانات رفاهی در کانون‌های گردشگری هرمزگان/وقتی زیرساختهای گردشگری اسیر بی توجهی مسئولان می شود+تصاویر
  نبود امکانات رفاهی در کانون‌های گردشگری هرمزگان/وقتی زیرساختهای گردشگری اسیر بی توجهی مسئولان می شود+تصاویر

  وعده احداث سینما به حاجی آباد رسید/سینماهای بندرلنگه و بستک از قلم وزیر افتاد

  وعده احداث سینما به حاجی آباد رسید/سینماهای بندرلنگه و بستک از قلم وزیر افتاد

  وعده احداث سینما به حاجی آباد رسید/سینماهای بندرلنگه و بستک از قلم وزیر افتاد

  وعده احداث سینما به حاجی آباد رسید/سینماهای بندرلنگه و بستک از قلم وزیر افتاد
  وعده احداث سینما به حاجی آباد رسید/سینماهای بندرلنگه و بستک از قلم وزیر افتاد

  ضعف بنیادی صنعت گردشگری در هرمزگان/ اعتراض مردم به نرخ گران بلیط باغ پرندگان در بندرعباس

  ضعف بنیادی صنعت گردشگری در هرمزگان/ اعتراض مردم به نرخ گران بلیط باغ پرندگان در بندرعباس

  ضعف بنیادی صنعت گردشگری در هرمزگان/ اعتراض مردم به نرخ گران بلیط باغ پرندگان در بندرعباس

  ضعف بنیادی صنعت گردشگری در هرمزگان/ اعتراض مردم به نرخ گران بلیط باغ پرندگان در بندرعباس
  ضعف بنیادی صنعت گردشگری در هرمزگان/ اعتراض مردم به نرخ گران بلیط باغ پرندگان در بندرعباس

  بی آبی در بشاگرد به وضعیت بحرانی رسید/آبرسانی با تانکر در همسایگی سد جگین

  بی آبی در بشاگرد به وضعیت بحرانی رسید/آبرسانی با تانکر در همسایگی سد جگین

  بی آبی در بشاگرد به وضعیت بحرانی رسید/آبرسانی با تانکر در همسایگی سد جگین

  بی آبی در بشاگرد به وضعیت بحرانی رسید/آبرسانی با تانکر در همسایگی سد جگین
  بی آبی در بشاگرد به وضعیت بحرانی رسید/آبرسانی با تانکر در همسایگی سد جگین

  از بهانه آبفا برای ۲۵ کیلومتر لوله گذاری تا نیاز روستای دشت امام به ۱۰۰ تیر برق

  از بهانه آبفا برای ۲۵ کیلومتر لوله گذاری تا نیاز روستای دشت امام به ۱۰۰ تیر برق

  از بهانه آبفا برای ۲۵ کیلومتر لوله گذاری تا نیاز روستای دشت امام به ۱۰۰ تیر برق

  از بهانه آبفا برای ۲۵ کیلومتر لوله گذاری تا نیاز روستای دشت امام به ۱۰۰ تیر برق
  از بهانه آبفا برای ۲۵ کیلومتر لوله گذاری تا نیاز روستای دشت امام به ۱۰۰ تیر برق

  کلنگی که در ۴۵ نقطه هرمزگان گیر کرده/فرهنگسراهای روستایی از شعار تا واقعیت

  کلنگی که در ۴۵ نقطه هرمزگان گیر کرده/فرهنگسراهای روستایی از شعار تا واقعیت

  کلنگی که در ۴۵ نقطه هرمزگان گیر کرده/فرهنگسراهای روستایی از شعار تا واقعیت

  کلنگی که در ۴۵ نقطه هرمزگان گیر کرده/فرهنگسراهای روستایی از شعار تا واقعیت
  کلنگی که در ۴۵ نقطه هرمزگان گیر کرده/فرهنگسراهای روستایی از شعار تا واقعیت

  در خطبه های نماز جمعه شهرستان‌های هرمزگان چه گذشت؟

  در خطبه های نماز جمعه شهرستان‌های هرمزگان چه گذشت؟

  در خطبه های نماز جمعه شهرستان‌های هرمزگان چه گذشت؟

  در خطبه های نماز جمعه شهرستان‌های هرمزگان چه گذشت؟
  در خطبه های نماز جمعه شهرستان‌های هرمزگان چه گذشت؟

  با گذشت بیش از ۱۴ روز؛ تازیان پایین آب ندارد/وقتی کسی پاسخگوی بی آبی نیست!

  با گذشت بیش از ۱۴ روز؛ تازیان پایین آب ندارد/وقتی کسی پاسخگوی بی آبی نیست!

  با گذشت بیش از ۱۴ روز؛ تازیان پایین آب ندارد/وقتی کسی پاسخگوی بی آبی نیست!

  با گذشت بیش از ۱۴ روز؛ تازیان پایین آب ندارد/وقتی کسی پاسخگوی بی آبی نیست!
  با گذشت بیش از ۱۴ روز؛ تازیان پایین آب ندارد/وقتی کسی پاسخگوی بی آبی نیست!

  مشکل نیمه تمام موسسه جهش/بلاتکلیفی ۴ ماه یارانه معلولان/هرمزگان فضای مناسب برای اوقات فراغت معلولان ندارد+تصاویر

  مشکل نیمه تمام موسسه جهش/بلاتکلیفی ۴ ماه یارانه معلولان/هرمزگان فضای مناسب برای اوقات فراغت معلولان ندارد+تصاویر

  مشکل نیمه تمام موسسه جهش/بلاتکلیفی ۴ ماه یارانه معلولان/هرمزگان فضای مناسب برای اوقات فراغت معلولان ندارد+تصاویر

  مشکل نیمه تمام موسسه جهش/بلاتکلیفی ۴ ماه یارانه معلولان/هرمزگان فضای مناسب برای اوقات فراغت معلولان ندارد+تصاویر
  مشکل نیمه تمام موسسه جهش/بلاتکلیفی ۴ ماه یارانه معلولان/هرمزگان فضای مناسب برای اوقات فراغت معلولان ندارد+تصاویر

  غوغای جاده های بی کیفیت در هرمزگان/ سکوت تنها پاسخ مسئولان به مطالبه مردم است

  غوغای جاده های بی کیفیت در هرمزگان/ سکوت تنها پاسخ مسئولان به مطالبه مردم است

  غوغای جاده های بی کیفیت در هرمزگان/ سکوت تنها پاسخ مسئولان به مطالبه مردم است

  غوغای جاده های بی کیفیت در هرمزگان/ سکوت تنها پاسخ مسئولان به مطالبه مردم است
  غوغای جاده های بی کیفیت در هرمزگان/ سکوت تنها پاسخ مسئولان به مطالبه مردم است

  وقتی اولین منظره از شهر زیبا نیست/ساماندهی ورودی بندرعباس نیازمند و تشنه بودجه بیشتری است+تصاویر

  وقتی اولین منظره از شهر زیبا نیست/ساماندهی ورودی بندرعباس نیازمند و تشنه بودجه بیشتری است+تصاویر

  وقتی اولین منظره از شهر زیبا نیست/ساماندهی ورودی بندرعباس نیازمند و تشنه بودجه بیشتری است+تصاویر

  وقتی اولین منظره از شهر زیبا نیست/ساماندهی ورودی بندرعباس نیازمند و تشنه بودجه بیشتری است+تصاویر
  وقتی اولین منظره از شهر زیبا نیست/ساماندهی ورودی بندرعباس نیازمند و تشنه بودجه بیشتری است+تصاویر

  مشکلات معیشتی سد راه ازدواج جوانان بشاگردی/آمار طلاق در شهرستان جزئی است

  مشکلات معیشتی سد راه ازدواج جوانان بشاگردی/آمار طلاق در شهرستان جزئی است

  مشکلات معیشتی سد راه ازدواج جوانان بشاگردی/آمار طلاق در شهرستان جزئی است

  مشکلات معیشتی سد راه ازدواج جوانان بشاگردی/آمار طلاق در شهرستان جزئی است
  مشکلات معیشتی سد راه ازدواج جوانان بشاگردی/آمار طلاق در شهرستان جزئی است

  هجوم شن های روان به روستایی در سیریک/کندال زیر شن‌ها دفن می شود+تصاویر

  هجوم شن های روان به روستایی در سیریک/کندال زیر شن‌ها دفن می شود+تصاویر

  هجوم شن های روان به روستایی در سیریک/کندال زیر شن‌ها دفن می شود+تصاویر

  هجوم شن های روان به روستایی در سیریک/کندال زیر شن‌ها دفن می شود+تصاویر
  هجوم شن های روان به روستایی در سیریک/کندال زیر شن‌ها دفن می شود+تصاویر

  تور جهانی والیبال ساحلی کیش با حضور ۳۶ کشور آغاز شد+تصاویر

  تور جهانی والیبال ساحلی کیش با حضور ۳۶ کشور آغاز شد+تصاویر

  تور جهانی والیبال ساحلی کیش با حضور ۳۶ کشور آغاز شد+تصاویر

  تور جهانی والیبال ساحلی کیش با حضور ۳۶ کشور آغاز شد+تصاویر
  تور جهانی والیبال ساحلی کیش با حضور ۳۶ کشور آغاز شد+تصاویر

  تعطیلی برخی از سونوگرافی‌ها در بندرعباس/هزینه های بالای سونوگرافی در مراکز خصوصی داد مردم را درآورده است

  تعطیلی برخی از سونوگرافی‌ها در بندرعباس/هزینه های بالای سونوگرافی در مراکز خصوصی داد مردم را درآورده است

  تعطیلی برخی از سونوگرافی‌ها در بندرعباس/هزینه های بالای سونوگرافی در مراکز خصوصی داد مردم را درآورده است

  تعطیلی برخی از سونوگرافی‌ها در بندرعباس/هزینه های بالای سونوگرافی در مراکز خصوصی داد مردم را درآورده است
  تعطیلی برخی از سونوگرافی‌ها در بندرعباس/هزینه های بالای سونوگرافی در مراکز خصوصی داد مردم را درآورده است

  جاده های استاندارد آرزوی مردم بشاگرد/ راه های روستایی شهرستان همچنان خاکی و صعب العبور است+تصاویر

  جاده های استاندارد آرزوی مردم بشاگرد/ راه های روستایی شهرستان همچنان خاکی و صعب العبور است+تصاویر

  جاده های استاندارد آرزوی مردم بشاگرد/ راه های روستایی شهرستان همچنان خاکی و صعب العبور است+تصاویر

  جاده های استاندارد آرزوی مردم بشاگرد/ راه های روستایی شهرستان همچنان خاکی و صعب العبور است+تصاویر
  جاده های استاندارد آرزوی مردم بشاگرد/ راه های روستایی شهرستان همچنان خاکی و صعب العبور است+تصاویر

  نیازهای یک شهرستان به مدرسه و سالن ورزشی/بشاگرد در بن بست بی تدبیری+تصاویر

  نیازهای یک شهرستان به مدرسه و سالن ورزشی/بشاگرد در بن بست بی تدبیری+تصاویر

  نیازهای یک شهرستان به مدرسه و سالن ورزشی/بشاگرد در بن بست بی تدبیری+تصاویر

  نیازهای یک شهرستان به مدرسه و سالن ورزشی/بشاگرد در بن بست بی تدبیری+تصاویر
  نیازهای یک شهرستان به مدرسه و سالن ورزشی/بشاگرد در بن بست بی تدبیری+تصاویر

  بحران کم آبی در هرمزگان/تداوم وعده های آبکی/آبشیرینکن بندرعباس افتتاح می شود!؟

  بحران کم آبی در هرمزگان/تداوم وعده های آبکی/آبشیرینکن بندرعباس افتتاح می شود!؟

  بحران کم آبی در هرمزگان/تداوم وعده های آبکی/آبشیرینکن بندرعباس افتتاح می شود!؟

  بحران کم آبی در هرمزگان/تداوم وعده های آبکی/آبشیرینکن بندرعباس افتتاح می شود!؟
  بحران کم آبی در هرمزگان/تداوم وعده های آبکی/آبشیرینکن بندرعباس افتتاح می شود!؟

  هزینه‌ برگزاری مراسمات را از جیب می‌دهیم/کمک به جشن های فرهنگی و مذهبی برای برخی مسئولان سخت است!

  هزینه‌ برگزاری مراسمات را از جیب می‌دهیم/کمک به جشن های فرهنگی و مذهبی برای برخی مسئولان سخت است!

  هزینه‌ برگزاری مراسمات را از جیب می‌دهیم/کمک به جشن های فرهنگی و مذهبی برای برخی مسئولان سخت است!

  هزینه‌ برگزاری مراسمات را از جیب می‌دهیم/کمک به جشن های فرهنگی و مذهبی برای برخی مسئولان سخت است!
  هزینه‌ برگزاری مراسمات را از جیب می‌دهیم/کمک به جشن های فرهنگی و مذهبی برای برخی مسئولان سخت است!

  ضعف زیر ساختهای مخابراتی تلفن همراه و اینترنت در هرمزگان/مردم برای برقراری تماس به پشت بام خانه ها می روند!

  ضعف زیر ساختهای مخابراتی تلفن همراه و اینترنت در هرمزگان/مردم برای برقراری تماس به پشت بام خانه ها می روند!

  ضعف زیر ساختهای مخابراتی تلفن همراه و اینترنت در هرمزگان/مردم برای برقراری تماس به پشت بام خانه ها می روند!

  ضعف زیر ساختهای مخابراتی تلفن همراه و اینترنت در هرمزگان/مردم برای برقراری تماس به پشت بام خانه ها می روند!
  ضعف زیر ساختهای مخابراتی تلفن همراه و اینترنت در هرمزگان/مردم برای برقراری تماس به پشت بام خانه ها می روند!

  امکانات ضعیف و هزینه های رو به افزایش/گردشگری هرمزگان اسیر بی تدبیری

  امکانات ضعیف و هزینه های رو به افزایش/گردشگری هرمزگان اسیر بی تدبیری

  امکانات ضعیف و هزینه های رو به افزایش/گردشگری هرمزگان اسیر بی تدبیری

  امکانات ضعیف و هزینه های رو به افزایش/گردشگری هرمزگان اسیر بی تدبیری
  امکانات ضعیف و هزینه های رو به افزایش/گردشگری هرمزگان اسیر بی تدبیری

  ایجاد ۱۵فرصت شغلی با بهره برداری از نخستین مرغداری در بشاگرد/ کمبود آب، اصلی ترین مشکل تولید است

  ایجاد ۱۵فرصت شغلی با بهره برداری از نخستین مرغداری در بشاگرد/ کمبود آب، اصلی ترین مشکل تولید است

  ایجاد ۱۵فرصت شغلی با بهره برداری از نخستین مرغداری در بشاگرد/ کمبود آب، اصلی ترین مشکل تولید است

  ایجاد ۱۵فرصت شغلی با بهره برداری از نخستین مرغداری در بشاگرد/ کمبود آب، اصلی ترین مشکل تولید است
  ایجاد ۱۵فرصت شغلی با بهره برداری از نخستین مرغداری در بشاگرد/ کمبود آب، اصلی ترین مشکل تولید است

  زندگی ۹۰ هزار بندری در سکونتگاه‌های غیررسمی/ آیا وعده دولت روحانی در نوسازی بافت فرسوده محقق می شود؟

  زندگی ۹۰ هزار بندری در سکونتگاه‌های غیررسمی/ آیا وعده دولت روحانی در نوسازی بافت فرسوده محقق می شود؟

  زندگی ۹۰ هزار بندری در سکونتگاه‌های غیررسمی/ آیا وعده دولت روحانی در نوسازی بافت فرسوده محقق می شود؟

  زندگی ۹۰ هزار بندری در سکونتگاه‌های غیررسمی/ آیا وعده دولت روحانی در نوسازی بافت فرسوده محقق می شود؟
  زندگی ۹۰ هزار بندری در سکونتگاه‌های غیررسمی/ آیا وعده دولت روحانی در نوسازی بافت فرسوده محقق می شود؟

  برگزاری مسابقات فوتسال دانشجویان خواهر بسیجی بشاگردی+تصاویر

  برگزاری مسابقات فوتسال دانشجویان خواهر بسیجی بشاگردی+تصاویر

  برگزاری مسابقات فوتسال دانشجویان خواهر بسیجی بشاگردی+تصاویر

  برگزاری مسابقات فوتسال دانشجویان خواهر بسیجی بشاگردی+تصاویر
  برگزاری مسابقات فوتسال دانشجویان خواهر بسیجی بشاگردی+تصاویر

  قلب برق روستاهای بندر خمیر ضعیف کار می کند/قطعی های ۱۰ساعته؛ نتیجه فاصله ۶۰کیلومتری اتفاقات برق با روستا

  قلب برق روستاهای بندر خمیر ضعیف کار می کند/قطعی های ۱۰ساعته؛ نتیجه فاصله ۶۰کیلومتری اتفاقات برق با روستا

  قلب برق روستاهای بندر خمیر ضعیف کار می کند/قطعی های ۱۰ساعته؛ نتیجه فاصله ۶۰کیلومتری اتفاقات برق با روستا

  قلب برق روستاهای بندر خمیر ضعیف کار می کند/قطعی های ۱۰ساعته؛ نتیجه فاصله ۶۰کیلومتری اتفاقات برق با روستا
  قلب برق روستاهای بندر خمیر ضعیف کار می کند/قطعی های ۱۰ساعته؛ نتیجه فاصله ۶۰کیلومتری اتفاقات برق با روستا

  موج کمبود های زیرساختی و اقتصادی بر سر ساکنین جزیره لارک

  موج کمبود های زیرساختی و اقتصادی بر سر ساکنین جزیره لارک

  موج کمبود های زیرساختی و اقتصادی بر سر ساکنین جزیره لارک

  موج کمبود های زیرساختی و اقتصادی بر سر ساکنین جزیره لارک
  موج کمبود های زیرساختی و اقتصادی بر سر ساکنین جزیره لارک

  فرهنگ هویت و موجودیت جامعه را تشکیل می دهد/ظاهرگرایى و عوام‏زدگى در کار فرهنگى جایز نیست

  فرهنگ هویت و موجودیت جامعه را تشکیل می دهد/ظاهرگرایى و عوام‏زدگى در کار فرهنگى جایز نیست

  فرهنگ هویت و موجودیت جامعه را تشکیل می دهد/ظاهرگرایى و عوام‏زدگى در کار فرهنگى جایز نیست

  فرهنگ هویت و موجودیت جامعه را تشکیل می دهد/ظاهرگرایى و عوام‏زدگى در کار فرهنگى جایز نیست
  فرهنگ هویت و موجودیت جامعه را تشکیل می دهد/ظاهرگرایى و عوام‏زدگى در کار فرهنگى جایز نیست

  دیدار با خانواده شهدا به مناسبت دهه فجر+تصاویر

  دیدار با خانواده شهدا به مناسبت دهه فجر+تصاویر

  دیدار با خانواده شهدا به مناسبت دهه فجر+تصاویر

  دیدار با خانواده شهدا به مناسبت دهه فجر+تصاویر
  دیدار با خانواده شهدا به مناسبت دهه فجر+تصاویر

  دو تجمع بزرگ فاطمیون در دو نقطه بشاگرد برگزار می شود

  دو تجمع بزرگ فاطمیون در دو نقطه بشاگرد برگزار می شود

  دو تجمع بزرگ فاطمیون در دو نقطه بشاگرد برگزار می شود

  دو تجمع بزرگ فاطمیون در دو نقطه بشاگرد برگزار می شود
  دو تجمع بزرگ فاطمیون در دو نقطه بشاگرد برگزار می شود

  محفل انس با قرآن کریم در شهر سردشت بشاگرد برگزار شد+تصاویر

  محفل انس با قرآن کریم در شهر سردشت بشاگرد برگزار شد+تصاویر

  محفل انس با قرآن کریم در شهر سردشت بشاگرد برگزار شد+تصاویر

  محفل انس با قرآن کریم در شهر سردشت بشاگرد برگزار شد+تصاویر
  محفل انس با قرآن کریم در شهر سردشت بشاگرد برگزار شد+تصاویر
  تجسمي و موسيقي
  اخبار ملی
  Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123