امروز چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷ مصادف با Wednesday 19 September 2018
خانه فرهنگ و هنر هرمزگان
منو اصلی
134 بار
۰ دیدگاه
ذخیره کن
ارسال کن
کپی کن
بزرگ
  
کوچک

عدم حمایت از کشاورزان بشاگرد/جشنواره سیر بشاگرد لغو شد

عدم حمایت از کشاورزان بشاگرد/جشنواره سیر بشاگرد لغو شد

عدم حمایت از کشاورزان بشاگرد/جشنواره سیر بشاگرد لغو شد

عدم حمایت از کشاورزان بشاگرد/جشنواره سیر بشاگرد لغو شد

عدم حمایت از کشاورزان بشاگرد/جشنواره سیر بشاگرد لغو شد
عدم حمایت از کشاورزان بشاگرد/جشنواره سیر بشاگرد لغو شد
شناسه خبر : 58246 | سرویس : اخبار برگزیده , اخبار ویژه چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت, ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۴

در مهرماه سال 96 مسئولان جهاد کشاورزی مردم را تشویق به کاشت سیر مرغوب و با کیفیت بشاگرد کردند و بنا بود جشنواره سیر در ۲۵ اردیبهشت ماه سال جاری برگزار شود اما به دلایل غیر قابل توجیهی از سوی مسئولان لغو شد و برگزاری جشنواره محک بزرگی برای شناخت بشاگرد و محصولات ارگانیک بود.

به گزارش فرهنگ کده؛ در مهرماه سال ۹۶ مسئولان جهاد کشاورزی مردم را تشویق به کاشت سیر مرغوب و با کیفیت بشاگرد کردند و بعد از گذشت ۸ ماه کشاورزان زحمتکش بشاگرد با امید به اینکه این محصول را برداشت کنند و به فروش برسانند و از درآمد آن سرسفره خانواده ببرند.

متأسفانه خبرهای ناامید کننده ای به گوش می رسد و قراربود جشنواره سیر در بشاگرد در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ماه برگزار شود عده ای به خاطر منافع خودشان اخلال دربرگزاری این جشنواره کردند و مسئولان جهاد کشاورزی باید با برنامه ریزی مناسبی برای فروش این محصول با کیفیت بشاگرد را در بازارهای داخلی و زمینه صادرات را فراهم می کردند.

برگزاری جشنواره محک بزرگی جهت شناخت محصولات ارگانیک بشاگرد بود

برگزاری جشنواره محک بزرگی بود برای شناخت بشاگرد و محصولات ارگانیک و همچنین اگر چنین جشنواره ای برگزار شود هم شهرت سیر بشاگرد زبانزد و هم بستری برای برگزاری چنین جشنواره هایی در شهرستان فراهم می شود.

حال با لغو چنین جشنواره ای که مردم از آن استقبال می کنند و به سود منطقه و کشاورزان است جلوگیری و لغو شود؟ دلیل لغو این جشنواره چی بود؟ آیا سیر بشاگرد که یک برند در کشور محسوب می شود نیازمند چنین جشنواره ای نبود؟ آیا می دانستید که با برگزاری این جشنواره و با دعوت مسئولان استانی و صدا و سیما چقدر به سود کشاورزان بود؟

با لغو جشنواره سیر کشاورزان زحمت کش بشاگردی دلسرد خواهند شد؟ امسال اگر محصولشان به قیمتی خوبی به فروش نرود دیگر رغبتی به کاشت سیر نخواهند داشت و با برگزاری جشنواره با پوشش خبری صدا سیما خیلی به معرفی سیر ممتاز و درجه یک بشاگردی کمک می کرد.-

طبق آماری که مسئولان از برداشت احتمالی سیر در بشاگرد را می دادند‌ اگر عادلانه اقدام به خرید و برای فروش در بازارهای داخلی و حتی صادر به کشورهای همسایه می کردند قطعا کشاورزان ضرر نمی کردند، اما متاسفانه همه دنبال شعار دادن و خودنمایی هستند و مردم را اینقدر ساده فرض کردند که ما از ضعف و ناکارآمدی آنها بی خبریم.

مسئولان بشاگرد فقط شعار آمار برداشت را تضمین می کنند

از یک طرف شعار برگزاری جشن شکرانه سیر میدهند و از طرفی خود اعلام لغو جشنواره می کنند و این اقدامات بازی با شعور مردم است و در شهرهای و استان های مختلف مسئولان خرید محصول کشاورزی کشاورزان را تضمین می کنند اما در استان ما و به خصوص شهرستان بشاگرد فقط شعار آمار برداشت را تضمین می کنند.

هر چند مسئولان بازار یاب نیستند اما رایزنی و معرفی محصول را به شهرستان ها و استان های همجوار را می توانند داشته باشند چرا که بشاگرد تنها محصولی که به طور عمده عرضه می کند سیر ارگانیت است و دولت وظیفه دارد به داد کشاورزان برسد و اجازه ندهد محصولات آنها حیف و میل شود و مازاد بر مصرف داخلی راه صادرات باز کنند.

تاکنون هیچ خریداری برای خرید سیر اقدام نکرده است

یکی از کشاورزان بشاگردی با اشاره به عدم حمایت مسئولان جهت فروش محصولات کشاورزی، اظهار کرد: تاکنون هیچ خریداری برای خرید سیر اقدام نکرده و با این وجود احتمال دارد سیر قیمت خود را از دست بدهد و یک سری دلال و سودجو در پی بهره بردن از این محصول هستند.

این کشاورز بشاگردی با بیان اینکه متاسفانه شاهد یک سری شعارهای توخالی و وعده های پوچ از سوی مسئولان هستیم ، تصریح کرد: مسئولان شغلی برای مردم این منطقه ایجاد نکردند و حتی از بی آبی و مشکلات معیشتی و راه ارتباطی رنج میکشند و حال که خود با کاشت سیر برای خود اشتغال زایی ایجاد کرده اند به جای اینکه راهکاری برای فروش محصولات کشاورزان بدهند می گویند چرا بی مشورت و بدون پیدا کردن بازار فروش کاشت کرده اید.

وی بیان کرد: مسئولان بومی و بشاگردی آن قدر به میز و صندلی ها تون نچسپید و از مدیران دفاع نکنید به فکر مردم منطقه باشید با کمترین هزینه کشاورز بشاگردی بهترین محصول سیر را برداشت کرده و اکنون باید با قیمتی که در خور کشاورز باشد با همکاری مسئولان به فروش برسد اما مسئولان کشاورزان را محکوم به این می کنند که چرا کشاورزی کردید.

 لغو جشنواره سیر شانه خالی کردن مسئولان از حمایت کشاورز است

یکی از شهروندان بشاگردی با اشاره به سیر بشاگرد نیاز به بسته بندی دارد تا وارد بازار شود، اظهار کرد: تا زمانی که این محصول به صورت فله ای فروش می شود نمی توان قیمت خاصی در نظر گرفت و اکنون سیر چینی بسته بندی در بازار ۱۲تومان اما سیر بشاگرد ۷ تومان به فروش می رسد.

این شهروند بشاگردی بیان کرد: با توجه به خبر در چند روز گذشته مبنی بر برگزاری جشنواره سیر در شهرستان بشاگرد و حضور مسئولان شهرستان و استان در این برنامه باعث شور و شادمانی مردم بلاخص کشاورزان مظلوم شده بود که متاسفانه در همین روزها خبر لغو آن به گوش رسید و باعث ناراحتی و نگرانی کشاورزان شده است.

وی در ادامه گفت: کشاورزان به این امید که این جشنواره باعث تبلیغ و فروش سیر منطقه خواهد شد ولی اکنون مسئولان ذیرربط بر چه اساس و دیدگاهی دستور لغو این جشنواره را گرفتند؟

شهروند بشاگردی اضافه کرد: اگر این برنامه انجام می گرفت یک تبلیغ و برندی برای محصول منطقه بود و این جشنواره باعث دلگرمی و اشتیاق دوباره کشاورز در توسعه کشاورزی خود در سال های آینده میشد.

وی ادامه داد: لغو جشنواره سیر یک نوع شانه خالی کردن مسئولان از حمایت کشاورز است و این کار باعث دلسردی و ضرر و زیان به کشاورز می شود و کشاورزان انتظار داشتند که مسئولان ذیربط از آنها حمایت کنند هم در توسعه کار کشاورزی و در تبلیغ محصول و هم در فروش محصول که در سالهای آینده با جدیت بیشتری به کشاورزی خود ادامه بدهند.

این شهروند بشاگردی با اشاره به اینکه با لغو جشنواره سیر و این بی تدبیری ها شوک شدیدی به کشاورزان وارد شده است، افزود: برخی از مسئولان با مصلحت اندیشی و بی تدبیری و یا منفعت طلبی باعث ضرر و زیان شدید به کشاورزان خواهند بود.

وی خاطر نشان کرد: سیر بشاگرد یکی از محصولات بی نظیر و مشهور در استان و کشور است با بی مهری و بی توجهی مسئولان قرار گرفته و هیچ گونه حمایتی نمی شود.

جشنواره سیر هیچ خروجی مثبتی برای کشاورزان نداشت!

باقری، مسئول نظام صنفی کشاورزی شهرستان بشاگرد با اشاره به دلایل لغو جشنواره سیر ، اظهار کرد: طی جلسه ای که در فرمانداری برگزار شد بیشتر اعضاء به این نتیجه رسیدند که این جشنواره هیچ خروجی مثبتی برای کشاورزان نخواهد داشت.

مسئول نظام صنفی کشاورزی بشاگرد افزود: مبلغی بالای بیست میلیون تومان هزینه در بر داشت که محل تأمین مالی از جای مشخص نشد شهرداری گوهران که از اول عهده بردار شده بود که از صفر تا صد این هزینه را پرداخت کند که بعدا بنا به دلایلی انصراف داد.

باقری در ادامه گفت: در پایان مقرر شد که شهرداری سردشت و با کمک جهاد کشاورزی و نظام صنفی کشاورزی غرفه های را در سطح شهرستان ایجاد کنند تا کشاورزان بتوانند به راحتی محصول خود را در بازار ارائه کنند.

وی تصریح کرد: چنانچه کسانی که می گویند در شهرستان های همجوار مثل رودان همچنین جشنواره‌های با موفقیت انجام می‌شود بالای دویست میلیون تومان هزینه می‌شود که هزینه‌های آن را کشاورزان، خبرگان کشاورزی، خانه کشاورز، نظام صنفی کشاورزی و جهاد کشاورزان و تمامی افرادی که در بخش کشاورزی فعال هستند پرداخت می‌کنند که ما در بشاگرد نه کشاورز و نه کشاورزی آنچنانی داریم.

مسئول نظام صنفی کشاورزی بشاگرد در ادامه خاطر نشان کرد: شهرستان رودان که یک کشاورز آن ۱۶ هکتار گلخانه دارد و ارزش ریالی آن بالایی بیست میلیارد تومان است پس توقعات را زیاد بالا نبریم و تصمیمات خود را به اندازه توان و داشته های خود بگیریم.

لغو جشنواره سیر از سوی مسئولان قابل توجیه نبود

میرداد عیدزاده، یکی دیگر از شهروندان بشاگردی در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده، اظهار کرد: لغو جشنواره سیر تاثیرات منفی در بر خواهد داشت اگر این جشنواره برگزار میشد و سیر منطقه تبلیغ می کردند حتما کشاورز در سالهای آینده با رغبت بهتری به کار کشاورزی خود ادامه میداد و لذا کشاورزان انتظار داشتند که مسئولان از آنها حمایت کنند ولی متاسفانه با این روند و این بی تدبیری یک شوک شدیدی به کشاورز وارد خواهد شد.

این شهروند بشاگردی بیان کرد: متاسفانه بعضی از مسئولان با مصلحت اندیشی و بی تدبیری باعث ضرر و زیان کشاورز خواهند بود چرا که کشاورز به این امید که این جشنواره باعث تبلیغ و فروش محصول آنها خواهد بود.

عدم حمایت از وضعیت بازار، باعث دلسردی کشاورزان می شود

عیدزاده با بیان اینکه یکی از مشکلاتی که باعث دلسردی کشاورزان می شود عدم حمایت از وضعیت بازار است، افزود: با توجه به زحمت و رنج های که کشاورز متحمل می شود آیا سیر آنها به قیمت مناسبی در بازار عرضه می شود یا نه؟

وی با اشاره به اینکه لغو جشنواره سیر از سوی مسئولان برای بنده قابل توجیه نبود، گفت: با توجه به موقعیت کشاورزی در بشاگرد به خصوص در زمینه کشت سیر و تولید برخی از محصولات خاص در این منطقه و برگزاری جشنواره در سطح شهرستان می توانست زمینه ای برای تبلیغ و برند این محصول و عرضه آن در سطح استان و کشور باعث رونق کشاورزی و ایجاد اشتغال در منطقه باشد و این حرکت باعث میل و رغبت بیشتر کشاورز و مردم منطقه در زمینه کشاورزی شود.

این شهروند بشاگردی تصریح کرد: سیر بشاگرد یکی از محصولات ارگانیک و کاملا طبیعی است که بدون هیچگونه استفاده از کودهای شیمیایی به بهره برداری می رسد که دارای ویژگی های خاص است.

عیدزاده به ویژگی های سیر بشاگرد پرداخت و گفت: سیر بشاگرد درشت بودن و قرمز بودن و دارای حبه های بزرگ و از طعم و بوی خاص برخوردار است در این میان سیر بشاگرد در بین مصرف کنندگان شهرت خاص دارد .

عدم حمایت مسئولان از ظرفیت ها از مشکلات منطقه بشاگرد است

وی، عدم حمایت مسئولان از ظرفیت های شهرستان به خصوص در حوزه کشاورزی و دامداری را یکی از مشکلات این منطقه عنوان کرد و افزود:
متاسفانه کشاورز با تمام مشکلات از قبیل کمبود آب در بحث آبیاری و ندادن راهکار و آموزش از طرف جهاد کشاورزی در جهت بهبود کیفیت بهتر و دیگر نبود امکانات در بحث برداشت و نگهداری آن است که کشاورز با آن مواجه است.

شهروند بشاگردی خاطر نشان کرد: کشاورزان در بحث کشاورزی با مشکل مواجه هستند عدم بسته بندی محصولات بلاخص سیر و خرمای منطقه است که متاسفانه به صورت فله ای به فروش می رسد که این امر برای صادرات نیاز به بسته بندی دارد که متاسفانه در این شهرستان در این حوزه با مشکل روبرو است.

انتهای پیام/

لینک مطلب : http://www.farhangkade.ir/?p=58246


 • Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
 • مطالب مرتبط با مطلب
  دیدگاه کاربران

  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه فرهنگ و هنر هرمزگان در وب منتشر خواهد شد.

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  ارسال دیدگاه  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

  آخرین اخبار

  هرمزگان با ۵۵۰ برنامه به استقبال هفته دفاع مقدس می‌رود

  هرمزگان با ۵۵۰ برنامه به استقبال هفته دفاع مقدس می‌رود

  هرمزگان با ۵۵۰ برنامه به استقبال هفته دفاع مقدس می‌رود

  هرمزگان با ۵۵۰ برنامه به استقبال هفته دفاع مقدس می‌رود
  هرمزگان با ۵۵۰ برنامه به استقبال هفته دفاع مقدس می‌رود

  نگاهی به آئین‌های میناب در ماه محرم/میناب شهر عاشقان ثارالله

  نگاهی به آئین‌های میناب در ماه محرم/میناب شهر عاشقان ثارالله

  نگاهی به آئین‌های میناب در ماه محرم/میناب شهر عاشقان ثارالله

  نگاهی به آئین‌های میناب در ماه محرم/میناب شهر عاشقان ثارالله
  نگاهی به آئین‌های میناب در ماه محرم/میناب شهر عاشقان ثارالله

  دشت های آبی رودان در خطر فروچاله ها/ چاه های غیر مجاز عامل اصلی آسیب به سفره های زیر زمینی هستند

  دشت های آبی رودان در خطر فروچاله ها/ چاه های غیر مجاز عامل اصلی آسیب به سفره های زیر زمینی هستند

  دشت های آبی رودان در خطر فروچاله ها/ چاه های غیر مجاز عامل اصلی آسیب به سفره های زیر زمینی هستند

  دشت های آبی رودان در خطر فروچاله ها/ چاه های غیر مجاز عامل اصلی آسیب به سفره های زیر زمینی هستند
  دشت های آبی رودان در خطر فروچاله ها/ چاه های غیر مجاز عامل اصلی آسیب به سفره های زیر زمینی هستند

  «علم شوئی» و «علم بندی»آیین کهن و سنتی محرم در روستاهای سیریک

  «علم شوئی» و «علم بندی»آیین کهن و سنتی محرم در روستاهای سیریک

  «علم شوئی» و «علم بندی»آیین کهن و سنتی محرم در روستاهای سیریک

  «علم شوئی» و «علم بندی»آیین کهن و سنتی محرم در روستاهای سیریک
  «علم شوئی» و «علم بندی»آیین کهن و سنتی محرم در روستاهای سیریک

  سوگواره «احلی من العسل» در میناب برگزار شد+تصاویر

  سوگواره «احلی من العسل» در میناب برگزار شد+تصاویر

  سوگواره «احلی من العسل» در میناب برگزار شد+تصاویر

  سوگواره «احلی من العسل» در میناب برگزار شد+تصاویر
  سوگواره «احلی من العسل» در میناب برگزار شد+تصاویر

  اردوهای جهادی دانشگاه خود شناسی است/ تیم های جهادگر حامل پیام حس نوع دوستی هستند

  اردوهای جهادی دانشگاه خود شناسی است/ تیم های جهادگر حامل پیام حس نوع دوستی هستند

  اردوهای جهادی دانشگاه خود شناسی است/ تیم های جهادگر حامل پیام حس نوع دوستی هستند

  اردوهای جهادی دانشگاه خود شناسی است/ تیم های جهادگر حامل پیام حس نوع دوستی هستند
  اردوهای جهادی دانشگاه خود شناسی است/ تیم های جهادگر حامل پیام حس نوع دوستی هستند

  رزمایش خدمت بسیج جان تازه ای به گروه های جهادی داد/ تغییر نگرش جوانان از برکات اردوهای جهادی است

  رزمایش خدمت بسیج جان تازه ای به گروه های جهادی داد/ تغییر نگرش جوانان از برکات اردوهای جهادی است

  رزمایش خدمت بسیج جان تازه ای به گروه های جهادی داد/ تغییر نگرش جوانان از برکات اردوهای جهادی است

  رزمایش خدمت بسیج جان تازه ای به گروه های جهادی داد/ تغییر نگرش جوانان از برکات اردوهای جهادی است
  رزمایش خدمت بسیج جان تازه ای به گروه های جهادی داد/ تغییر نگرش جوانان از برکات اردوهای جهادی است

  معضلی پایدار به نام سگ های ولگرد در قطب اقتصاد کشور/ شهرداری پای کار نیست+ تصاویر

  معضلی پایدار به نام سگ های ولگرد در قطب اقتصاد کشور/ شهرداری پای کار نیست+ تصاویر

  معضلی پایدار به نام سگ های ولگرد در قطب اقتصاد کشور/ شهرداری پای کار نیست+ تصاویر

  معضلی پایدار به نام سگ های ولگرد در قطب اقتصاد کشور/ شهرداری پای کار نیست+ تصاویر
  معضلی پایدار به نام سگ های ولگرد در قطب اقتصاد کشور/ شهرداری پای کار نیست+ تصاویر

  حمایت از طرح های مشترک دانشگاه و سازمان بسیج علمی

  حمایت از طرح های مشترک دانشگاه و سازمان بسیج علمی

  حمایت از طرح های مشترک دانشگاه و سازمان بسیج علمی

  حمایت از طرح های مشترک دانشگاه و سازمان بسیج علمی
  حمایت از طرح های مشترک دانشگاه و سازمان بسیج علمی

  عزاداری سنتی علم گردانی در میناب برگزار شد+تصاویر

  عزاداری سنتی علم گردانی در میناب برگزار شد+تصاویر

  عزاداری سنتی علم گردانی در میناب برگزار شد+تصاویر

  عزاداری سنتی علم گردانی در میناب برگزار شد+تصاویر
  عزاداری سنتی علم گردانی در میناب برگزار شد+تصاویر

  مقابله با کوله‌بران جز هزینه و بدبینی چیزی برای جامعه ندارد

  مقابله با کوله‌بران جز هزینه و بدبینی چیزی برای جامعه ندارد

  مقابله با کوله‌بران جز هزینه و بدبینی چیزی برای جامعه ندارد

  مقابله با کوله‌بران جز هزینه و بدبینی چیزی برای جامعه ندارد
  مقابله با کوله‌بران جز هزینه و بدبینی چیزی برای جامعه ندارد

  تلاش ها برای ساخت بیمارستان ستاره خلیج فارس ادامه دارد

  تلاش ها برای ساخت بیمارستان ستاره خلیج فارس ادامه دارد

  تلاش ها برای ساخت بیمارستان ستاره خلیج فارس ادامه دارد

  تلاش ها برای ساخت بیمارستان ستاره خلیج فارس ادامه دارد
  تلاش ها برای ساخت بیمارستان ستاره خلیج فارس ادامه دارد

  آغاز شمارش معکوس نابودی آثار باستانی در بشاگرد/ اولین مسجد تشیع هرمزگان در حال تخریب است+تصاویر

  آغاز شمارش معکوس نابودی آثار باستانی در بشاگرد/ اولین مسجد تشیع هرمزگان در حال تخریب است+تصاویر

  آغاز شمارش معکوس نابودی آثار باستانی در بشاگرد/ اولین مسجد تشیع هرمزگان در حال تخریب است+تصاویر

  آغاز شمارش معکوس نابودی آثار باستانی در بشاگرد/ اولین مسجد تشیع هرمزگان در حال تخریب است+تصاویر
  آغاز شمارش معکوس نابودی آثار باستانی در بشاگرد/ اولین مسجد تشیع هرمزگان در حال تخریب است+تصاویر

  ۱۴۰ مبلغ به مناطق مختلف بشاگرد اعزام شد

  ۱۴۰ مبلغ به مناطق مختلف بشاگرد اعزام شد

  ۱۴۰ مبلغ به مناطق مختلف بشاگرد اعزام شد

  ۱۴۰ مبلغ به مناطق مختلف بشاگرد اعزام شد
  ۱۴۰ مبلغ به مناطق مختلف بشاگرد اعزام شد

  همایش مبلغین محرم حوزه علمیه بشاگرد برگزار شد+تصاویر

  همایش مبلغین محرم حوزه علمیه بشاگرد برگزار شد+تصاویر

  همایش مبلغین محرم حوزه علمیه بشاگرد برگزار شد+تصاویر

  همایش مبلغین محرم حوزه علمیه بشاگرد برگزار شد+تصاویر
  همایش مبلغین محرم حوزه علمیه بشاگرد برگزار شد+تصاویر

  همسایگان بزرگترین خور خاورمیانه از ابتدایی ترین امکانات رفاهی محرومند!

  همسایگان بزرگترین خور خاورمیانه از ابتدایی ترین امکانات رفاهی محرومند!

  همسایگان بزرگترین خور خاورمیانه از ابتدایی ترین امکانات رفاهی محرومند!

  همسایگان بزرگترین خور خاورمیانه از ابتدایی ترین امکانات رفاهی محرومند!
  همسایگان بزرگترین خور خاورمیانه از ابتدایی ترین امکانات رفاهی محرومند!

  طی مسافت ۱۰کیلومتری برای تهیه ۲۰ لیتر آب/ چشمه آب گل آلود تنها گزینه پیش روی اهالی کوه حیدر است

  طی مسافت ۱۰کیلومتری برای تهیه ۲۰ لیتر آب/ چشمه آب گل آلود تنها گزینه پیش روی اهالی کوه حیدر است

  طی مسافت ۱۰کیلومتری برای تهیه ۲۰ لیتر آب/ چشمه آب گل آلود تنها گزینه پیش روی اهالی کوه حیدر است

  طی مسافت ۱۰کیلومتری برای تهیه ۲۰ لیتر آب/ چشمه آب گل آلود تنها گزینه پیش روی اهالی کوه حیدر است
  طی مسافت ۱۰کیلومتری برای تهیه ۲۰ لیتر آب/ چشمه آب گل آلود تنها گزینه پیش روی اهالی کوه حیدر است

  نوسازی شهری با کمک های مردمی/ دو هزار نفر عضو موسسه خیریه «محله زیبای من» هستند

  نوسازی شهری با کمک های مردمی/ دو هزار نفر عضو موسسه خیریه «محله زیبای من» هستند

  نوسازی شهری با کمک های مردمی/ دو هزار نفر عضو موسسه خیریه «محله زیبای من» هستند

  نوسازی شهری با کمک های مردمی/ دو هزار نفر عضو موسسه خیریه «محله زیبای من» هستند
  نوسازی شهری با کمک های مردمی/ دو هزار نفر عضو موسسه خیریه «محله زیبای من» هستند

  به مناسبت روز ملی سینما، بلیط سینما در هرمزگان نیم بها می شود

  به مناسبت روز ملی سینما، بلیط سینما در هرمزگان نیم بها می شود

  به مناسبت روز ملی سینما، بلیط سینما در هرمزگان نیم بها می شود

  به مناسبت روز ملی سینما، بلیط سینما در هرمزگان نیم بها می شود
  به مناسبت روز ملی سینما، بلیط سینما در هرمزگان نیم بها می شود

  محرومیت شرق هرمزگان از نظر کمبود فضاهای فرهنگی/ ماندگاری فرهنگ غنی جاسک به واسطه اقدامات دولتی نیست

  محرومیت شرق هرمزگان از نظر کمبود فضاهای فرهنگی/ ماندگاری فرهنگ غنی جاسک به واسطه اقدامات دولتی نیست

  محرومیت شرق هرمزگان از نظر کمبود فضاهای فرهنگی/ ماندگاری فرهنگ غنی جاسک به واسطه اقدامات دولتی نیست

  محرومیت شرق هرمزگان از نظر کمبود فضاهای فرهنگی/ ماندگاری فرهنگ غنی جاسک به واسطه اقدامات دولتی نیست
  محرومیت شرق هرمزگان از نظر کمبود فضاهای فرهنگی/ ماندگاری فرهنگ غنی جاسک به واسطه اقدامات دولتی نیست

  بندرعباس، شهر بدون شهربازی/ ساحلی ترین نقطه ایران پارک آبی ندارد

  بندرعباس، شهر بدون شهربازی/ ساحلی ترین نقطه ایران پارک آبی ندارد

  بندرعباس، شهر بدون شهربازی/ ساحلی ترین نقطه ایران پارک آبی ندارد

  بندرعباس، شهر بدون شهربازی/ ساحلی ترین نقطه ایران پارک آبی ندارد
  بندرعباس، شهر بدون شهربازی/ ساحلی ترین نقطه ایران پارک آبی ندارد

  پای لنگ خدمات شهری در همسایگی بندرعباس/ آبشورک همچنان از اینترنت بی بهره است

  پای لنگ خدمات شهری در همسایگی بندرعباس/ آبشورک همچنان از اینترنت بی بهره است

  پای لنگ خدمات شهری در همسایگی بندرعباس/ آبشورک همچنان از اینترنت بی بهره است

  پای لنگ خدمات شهری در همسایگی بندرعباس/ آبشورک همچنان از اینترنت بی بهره است
  پای لنگ خدمات شهری در همسایگی بندرعباس/ آبشورک همچنان از اینترنت بی بهره است

  شهرک سازی نخواهیم کرد/ هیچ امکاناتی را اختصاصی نمی‌کنیم

  شهرک سازی نخواهیم کرد/ هیچ امکاناتی را اختصاصی نمی‌کنیم

  شهرک سازی نخواهیم کرد/ هیچ امکاناتی را اختصاصی نمی‌کنیم

  شهرک سازی نخواهیم کرد/ هیچ امکاناتی را اختصاصی نمی‌کنیم
  شهرک سازی نخواهیم کرد/ هیچ امکاناتی را اختصاصی نمی‌کنیم

  جهاد فرهنگی کشور از بشاگرد آغاز شد

  جهاد فرهنگی کشور از بشاگرد آغاز شد

  جهاد فرهنگی کشور از بشاگرد آغاز شد

  جهاد فرهنگی کشور از بشاگرد آغاز شد
  جهاد فرهنگی کشور از بشاگرد آغاز شد

  قلب محرومیت هرمزگان زیرتیغ پزشکان جهادگر/ روزانه ۵۰۰نفر در بشاگرد خدمات درمانی رایگان دریافت می کنند

  قلب محرومیت هرمزگان زیرتیغ پزشکان جهادگر/ روزانه ۵۰۰نفر در بشاگرد خدمات درمانی رایگان دریافت می کنند

  قلب محرومیت هرمزگان زیرتیغ پزشکان جهادگر/ روزانه ۵۰۰نفر در بشاگرد خدمات درمانی رایگان دریافت می کنند

  قلب محرومیت هرمزگان زیرتیغ پزشکان جهادگر/ روزانه ۵۰۰نفر در بشاگرد خدمات درمانی رایگان دریافت می کنند
  قلب محرومیت هرمزگان زیرتیغ پزشکان جهادگر/ روزانه ۵۰۰نفر در بشاگرد خدمات درمانی رایگان دریافت می کنند

  کودک دو ساله مینابی در انتظار کمک های درمانی مسئولان و خیرین

  کودک دو ساله مینابی در انتظار کمک های درمانی مسئولان و خیرین

  کودک دو ساله مینابی در انتظار کمک های درمانی مسئولان و خیرین

  کودک دو ساله مینابی در انتظار کمک های درمانی مسئولان و خیرین
  کودک دو ساله مینابی در انتظار کمک های درمانی مسئولان و خیرین

  پزشکان جهادگر نظام سلامت بشاگرد را متحول کردند+تصاویر

  پزشکان جهادگر نظام سلامت بشاگرد را متحول کردند+تصاویر

  پزشکان جهادگر نظام سلامت بشاگرد را متحول کردند+تصاویر

  پزشکان جهادگر نظام سلامت بشاگرد را متحول کردند+تصاویر
  پزشکان جهادگر نظام سلامت بشاگرد را متحول کردند+تصاویر

  نخستین جشنواره عکس تیاب در جاسک برگزار شد+تصاویر

  نخستین جشنواره عکس تیاب در جاسک برگزار شد+تصاویر

  نخستین جشنواره عکس تیاب در جاسک برگزار شد+تصاویر

  نخستین جشنواره عکس تیاب در جاسک برگزار شد+تصاویر
  نخستین جشنواره عکس تیاب در جاسک برگزار شد+تصاویر

  عدم حضور مسئولان در نماز جمعه/ مسئولان باید در بین مردم باشند

  عدم حضور مسئولان در نماز جمعه/ مسئولان باید در بین مردم باشند

  عدم حضور مسئولان در نماز جمعه/ مسئولان باید در بین مردم باشند

  عدم حضور مسئولان در نماز جمعه/ مسئولان باید در بین مردم باشند
  عدم حضور مسئولان در نماز جمعه/ مسئولان باید در بین مردم باشند

  دشمنان امروز سنگر کانون خانواده را هدف قرار داده‌اند

  دشمنان امروز سنگر کانون خانواده را هدف قرار داده‌اند

  دشمنان امروز سنگر کانون خانواده را هدف قرار داده‌اند

  دشمنان امروز سنگر کانون خانواده را هدف قرار داده‌اند
  دشمنان امروز سنگر کانون خانواده را هدف قرار داده‌اند

  ۱۵پروژه با اعتبار ۷ میلیارد تومانی در بشاگرد به بهره برداری رسید

  ۱۵پروژه با اعتبار ۷ میلیارد تومانی در بشاگرد به بهره برداری رسید

  ۱۵پروژه با اعتبار ۷ میلیارد تومانی در بشاگرد به بهره برداری رسید

  ۱۵پروژه با اعتبار ۷ میلیارد تومانی در بشاگرد به بهره برداری رسید
  ۱۵پروژه با اعتبار ۷ میلیارد تومانی در بشاگرد به بهره برداری رسید

  بازسازی واقعه غدیر در جاسک/تصاویر

  بازسازی واقعه غدیر در جاسک/تصاویر

  بازسازی واقعه غدیر در جاسک/تصاویر

  بازسازی واقعه غدیر در جاسک/تصاویر
  بازسازی واقعه غدیر در جاسک/تصاویر

  «ستاره خلیج فارس» اصلی‌ترین تولید کننده بنزین کشور

  «ستاره خلیج فارس» اصلی‌ترین تولید کننده بنزین کشور

  «ستاره خلیج فارس» اصلی‌ترین تولید کننده بنزین کشور

  «ستاره خلیج فارس» اصلی‌ترین تولید کننده بنزین کشور
  «ستاره خلیج فارس» اصلی‌ترین تولید کننده بنزین کشور

  برگزاری آئین منبرگردانی غدیر در میناب با قدمت ۲۷سال+تصویر

  برگزاری آئین منبرگردانی غدیر در میناب با قدمت ۲۷سال+تصویر

  برگزاری آئین منبرگردانی غدیر در میناب با قدمت ۲۷سال+تصویر

  برگزاری آئین منبرگردانی غدیر در میناب با قدمت ۲۷سال+تصویر
  برگزاری آئین منبرگردانی غدیر در میناب با قدمت ۲۷سال+تصویر

  آنچه نمایندگان از رئیس جمهور پرسیدند واقعیت های جامعه بود

  آنچه نمایندگان از رئیس جمهور پرسیدند واقعیت های جامعه بود

  آنچه نمایندگان از رئیس جمهور پرسیدند واقعیت های جامعه بود

  آنچه نمایندگان از رئیس جمهور پرسیدند واقعیت های جامعه بود
  آنچه نمایندگان از رئیس جمهور پرسیدند واقعیت های جامعه بود

  دام پروی ظرفیت منحصربه فرد اقتصادی در روستا/ دامداران بشاگردی با مشکلات زیرساختی دست به گریبانند

  دام پروی ظرفیت منحصربه فرد اقتصادی در روستا/ دامداران بشاگردی با مشکلات زیرساختی دست به گریبانند

  دام پروی ظرفیت منحصربه فرد اقتصادی در روستا/ دامداران بشاگردی با مشکلات زیرساختی دست به گریبانند

  دام پروی ظرفیت منحصربه فرد اقتصادی در روستا/ دامداران بشاگردی با مشکلات زیرساختی دست به گریبانند
  دام پروی ظرفیت منحصربه فرد اقتصادی در روستا/ دامداران بشاگردی با مشکلات زیرساختی دست به گریبانند

  جابجایی ۳٫۷ میلیون تن کالا از بندر شهید رجایی در سال جاری

  جابجایی ۳٫۷ میلیون تن کالا از بندر شهید رجایی در سال جاری

  جابجایی ۳٫۷ میلیون تن کالا از بندر شهید رجایی در سال جاری

  جابجایی ۳٫۷ میلیون تن کالا از بندر شهید رجایی در سال جاری
  جابجایی ۳٫۷ میلیون تن کالا از بندر شهید رجایی در سال جاری

  مسابقات سرود ترنم امامت در میناب برگزار شد+تصاویر

  مسابقات سرود ترنم امامت در میناب برگزار شد+تصاویر

  مسابقات سرود ترنم امامت در میناب برگزار شد+تصاویر

  مسابقات سرود ترنم امامت در میناب برگزار شد+تصاویر
  مسابقات سرود ترنم امامت در میناب برگزار شد+تصاویر

  تقریبا هیچ سهم شهرک های گوهران از امکانات رفاهی/ شهروندان بشاگردی کپر های خود را به خانه های ضد زلزله ترجیح می دهند

  تقریبا هیچ سهم شهرک های گوهران از امکانات رفاهی/ شهروندان بشاگردی کپر های خود را به خانه های ضد زلزله ترجیح می دهند

  تقریبا هیچ سهم شهرک های گوهران از امکانات رفاهی/ شهروندان بشاگردی کپر های خود را به خانه های ضد زلزله ترجیح می دهند

  تقریبا هیچ سهم شهرک های گوهران از امکانات رفاهی/ شهروندان بشاگردی کپر های خود را به خانه های ضد زلزله ترجیح می دهند
  تقریبا هیچ سهم شهرک های گوهران از امکانات رفاهی/ شهروندان بشاگردی کپر های خود را به خانه های ضد زلزله ترجیح می دهند

  ۲ پروژه شهرداری شهر سردشت در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد

  ۲ پروژه شهرداری شهر سردشت در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد

  ۲ پروژه شهرداری شهر سردشت در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد

  ۲ پروژه شهرداری شهر سردشت در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد
  ۲ پروژه شهرداری شهر سردشت در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد

  تشریح برنامه‌های دهه ولایت و عید غدیر در جاسک

  تشریح برنامه‌های دهه ولایت و عید غدیر در جاسک

  تشریح برنامه‌های دهه ولایت و عید غدیر در جاسک

  تشریح برنامه‌های دهه ولایت و عید غدیر در جاسک
  تشریح برنامه‌های دهه ولایت و عید غدیر در جاسک

  قطب ماهی کشور در تب و تاب بازار فروش ماهی استاندارد/ عدم رعایت نکات بهداشتی اصلی ترین گلایه مردم از فروشندگان است

  قطب ماهی کشور در تب و تاب بازار فروش ماهی استاندارد/ عدم رعایت نکات بهداشتی اصلی ترین گلایه مردم از فروشندگان است

  قطب ماهی کشور در تب و تاب بازار فروش ماهی استاندارد/ عدم رعایت نکات بهداشتی اصلی ترین گلایه مردم از فروشندگان است

  قطب ماهی کشور در تب و تاب بازار فروش ماهی استاندارد/ عدم رعایت نکات بهداشتی اصلی ترین گلایه مردم از فروشندگان است
  قطب ماهی کشور در تب و تاب بازار فروش ماهی استاندارد/ عدم رعایت نکات بهداشتی اصلی ترین گلایه مردم از فروشندگان است

  نمایشگاه مد و لباس خلیج فارس «سنتی اداری» با حضور استاندار افتتاح شد

  نمایشگاه مد و لباس خلیج فارس «سنتی اداری» با حضور استاندار افتتاح شد

  نمایشگاه مد و لباس خلیج فارس «سنتی اداری» با حضور استاندار افتتاح شد

  نمایشگاه مد و لباس خلیج فارس «سنتی اداری» با حضور استاندار افتتاح شد
  نمایشگاه مد و لباس خلیج فارس «سنتی اداری» با حضور استاندار افتتاح شد

  دومین جشنواره آیینی، سنتی مُغ‌ و مُشتا در میناب برگزار شد+تصاویر

  دومین جشنواره آیینی، سنتی مُغ‌ و مُشتا در میناب برگزار شد+تصاویر

  دومین جشنواره آیینی، سنتی مُغ‌ و مُشتا در میناب برگزار شد+تصاویر

  دومین جشنواره آیینی، سنتی مُغ‌ و مُشتا در میناب برگزار شد+تصاویر
  دومین جشنواره آیینی، سنتی مُغ‌ و مُشتا در میناب برگزار شد+تصاویر

  جاسک قطب صید وصیادی جنوب شرق کشور است/ حال صیادان جاسک خوب نیست

  جاسک قطب صید وصیادی جنوب شرق کشور است/ حال صیادان جاسک خوب نیست

  جاسک قطب صید وصیادی جنوب شرق کشور است/ حال صیادان جاسک خوب نیست

  جاسک قطب صید وصیادی جنوب شرق کشور است/ حال صیادان جاسک خوب نیست
  جاسک قطب صید وصیادی جنوب شرق کشور است/ حال صیادان جاسک خوب نیست
  تجسمي و موسيقي
  اخبار ملی
  Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123